chattery ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی

chattery: ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی اردوی تیم ملی هیات اردیبهشت کشورمان

گت بلاگز وب‌گردی حبس نقدینگی مانع رشد تورم

کارشناس بورس گفت: دولت با حبس نقدینگی تورم را کنترل کرده هست. بازار | اقتصادی | سود بانکی | سرمایه گذار | رونق اقتصادی | سرمایه گذاری | پرداخت یارانه

حبس نقدینگی مانع رشد تورم

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بهروز خدارحمی کارشناس بورس با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: آنچه که در بازار سرمایه به بعنوان شوک تجربه می کنیم، زیاد دوام ندارد.
وی گفت: ما کم کردن تورم را تجربه کرده ایم و باید با برنامه های مشخص و اعمال جدی سیاست های بازار، از رکود بیرون برویم.
خدارحمی با اشاره به اینکه آخرین قیمت تورم 7 در صد اعلام شده است است در صورتی که قیمت بهره بانکی بیش از 20 درصد هست، گفت: باید تغییری در بازار و معادلات بازار سرمایه بوجود بیاید تا شاهد تغییری اساسی باشیم.
بهروز خدارحمی با بیان اینکه اختلاف های مالی باعث بحران بانکی و لطمه به بخش صنعت و تولید شده است هست، افزود: تا کنون شاهد قیمت بهره واحد بودیم ولی امروز باید این سیستم متفاوت شود.

عبارات مهم : بازار

این کارشناس بورس با تاکید بر اینکه سود بانکی باید متغییر باشد، افزود: سال هاست به سیستم جامع مالیاتی فکر می کنیم ولی شهامت اجرا نداریم.

وی گفت: باید مالیات به بخش معاملات سوداگرانه را زیاد کردن داد تا بازار سرمایه را بخش تولید و صنعت اقبال نشان دهد ولی متاسفانه بیشترین مالیات را بخش براق بازار سرمایه پرداخت می کند.
بهروز خدارحمی با اشاره به اینکه رونق بازار مسکن به رونق اقتصادی منجر می شود، افزود: امروز 2 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه داریم که در دوره های مالی گذشته ساخته شده است هست.
وی گفت: به نظر می رسد باید در فرهنگ مردم تغییری ایجاد کرد. هنگامی که که بانک بیش از 20 درصد سود پرداخت می کند و هیچ گونه ریسکی جهت سرمایه گذار ندارد تمام پول های راکد جایگزین تولید به بانک سرازیر می شود و بانک جایگزین حمایت از تولید با پرداخت سود کم به سمت سوداگری می رود که دولت نظارت چندانی بر آن ندارد.
خدارحمی افزود: بخش پولی کشور باید تحت اختیار سیاست گذاری پولی باشد و تا زمانی که جلوی رشد موسسات اعتباری گرفته نشود سیستم پولی کشور و تولید در رکود باقی می ماند.

شمس الدینی دیگر کارشناس بورس در برنامه تیتر امشب گفت: بازار سرمایه عامل تعیین کننده ای در قیمت سود بانکی و بازار بورس هست. بازار سرمایه از چند آیتم تاثیر گذار تشکیل شده است است که یک آیتم آن قیمت سود سرمایه هست. زمانی در اروپا سود به کمتر از 3 درصد رسید از سال 2008 تا 2016 رشد اقتصادی امریکا هم به کمتر از 3 درصد رسید. بعد چه عاملی باعث حرکت اقتصادی شد؟ قیمت بهره و تعیین وظیفه قیمت ارز با سیاست گذاریهای درست تعیین شد و اتفاقی که افتاد انتخابات آمریکا ابهام را جهت ما تمدید کرد و معلوم نشد با چین یا اروپا چه سیاستی را در پیش می گیرد.

شمس الدینی افزود: قیمت بهره بحثی جدی است و طی 45 سال گذشته جهت نخستین بار ما تورم تک رقمی داشتیم ولی منابع بانکی ما در قیمت بهره حبس شدند.
ایران ماشین قبلا میلیاردها تومان بهره با قیمت 28 درصد می داد ولی در حال حاضر این قیمت بهره به 23 درصد کم کردن پیدا کرده است که در هزینه های این صنعت تاثیر زیادی دارد. کم کردن هزینه های مالی شرکت بزرگی مثل کشور عزیزمان ایران ماشین نقش بزرگی در اقتصاد کشور دارد.

شمس الدینی گفت : قیمت مسکن در بورس بسیار موثر است و نخستین تاثیر آن این است که هنگامی که ثبات اقتصادی نباشد نمی توانیم رشد اقتصادی داشته باشیم.بیشتر رشد اقتصادی پارسال به علت زیاد کردن قیمت نفت بوده هست.
وی ادامه داد: امروز دولت با درآمد حاصل از فوش نفت وقت یافته علاوه بر پرداخت یارانه ها و تامین مخارج روزانه اش، در پروژه های عمرانی هم سرمایه گذاری کند.
اکنون پیامد سالهای تورمی خود را نشان می دهد لیکن در سالهای تورمی سرمایه گذاری شده است است و رقم حبس پول بویژه در بخش مسکن اکنون خود را نشان می دهد.
دولت اکنون تنها با پرداخت قروض و دیون خود به بخش بانکی می تواند تورم را در بخش بانکی و مسکن جبران کند.
اکنون این روند رو به اصلاح می رود و می توان به آینده اقتصاد کشور امیدوار بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | سود بانکی | سرمایه گذار | رونق اقتصادی | سرمایه گذاری | پرداخت یارانه | تیتر امشب

حبس نقدینگی مانع رشد تورم

حبس نقدینگی مانع رشد تورم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog