chattery ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی

chattery: ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی اردوی تیم ملی هیات اردیبهشت کشورمان

گت بلاگز بین‌الملل هر 10 دقیقه یک کودک یمنی جان می دهد / نشریه انگلیسی

«ایندیپندنت» نوشت هر 10 دقیقه، یک کودک یمنی به علت سوء تغذیه جان خود را از دست می دهد.

هر 10 دقیقه یک کودک یمنی جان می دهد / نشریه انگلیسی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، نشریه انگلیسی «ایندیپندنت» روز دوشنبه در یادداشتی نوشت: هر 10 دقیقه، یک کودک یمنی به علت سوء تغذیه جان خود را از دست می دهد.
این روزنامه انگلیسی در ادامه با بیان این که «ویرانی در یمن بیداد می کند، به گونه ای که این امر باعث شده است است تا10 هزار نفر در این کشور جنگ زده کشته شوند، ولی با وجود همه این خشونت ها، این تنها عامل ویرانی یمن قلمداد نمی شود»، یادآور شد: «دو سوم مردم یمن از قحطی زحمت می برند، همچنین هفت میلیون نفر از این افراد نیز دچار سوء تغذیه حاد هستند و همین امر باعث شده است است تا هر 10 دقیقه، یک کودک جان خود را از دست دهد.»

عبارات مهم : آمریکا
نشریه انگلیسی در ادامه نوشت: توصیه دیگر آن است که شرکت بهداشت جهانی نسبت به خطر گسترش موج تازه وبا در این کشور هشدار داده هست، بیماری که جان هزاران تن را گرفته و 150 هزار نفر نیز در این کشور مبتلا به این بیماری هستند.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: اقتصاد یمن فروپاشیده است و مدیریت وخیم موسسات مالی در این کشور باعث شده است تا اگر امکاناتی هم موجود باشد، ملت قادر نباشد تا هزینه آن را به دوش بکشد.
روزنامه انگلیسی اظهار کرد: شرایط یمن روز به روز بدتر می شود، به گونه ای که عربستان و دیگر متحدانش خود را آماده می کنند تا به بندرالحدیده که در کنترل حوثی ها (انصارالله یمن) قرار دارد، حمله کنند، بندری که شریان حیاتی جهت مردم یمن به شمار می رود.
ایندیپندنت تصریح کرد: گروهی از اعضای کنگره آمریکا در نامه ای به «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری و «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا از آنان درخواست کردند تا به حمایت کاخ سفید از حمله عربستان به یمن آخر دهند.
نمایندگان کنگره ترساندن کردند که قوانینی را اتخاذ خواهند کرد که در آن کنگره نقش واشنگتن در درگیری یمن را زیر نظر خواهد داشت.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آمریکا | انگلیسی | بین الملل | یمن | کودکان یمنی | سوء تغذیه | ایندیپندنت | عربستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog