chattery ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی

chattery: ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی اردوی تیم ملی هیات اردیبهشت کشورمان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فیلم اختتامیه جشنواره کن مشخص شد

فیلم «مردی که دن کیشوت را کشت» ساخته «تری گیلیام» به عنوان فیلم اختتامیه هفتادویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن به روی پرده می‌رود.

فیلم اختتامیه جشنواره کن مشخص شد

فیلم اختتامیه جشنواره کن مشخص شد

عبارات مهم : نمایش

فیلم «مردی که دن کیشوت را کشت» ساخته «تری گیلیام» به عنوان فیلم اختتامیه هفتادویکمین جشنواره بین المللی فیلم کن به روی پرده می رود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی جشنوار کن، دادگاهی در فرانسه درخواست تهیه کننده فیلم «چه کسی دن کیشوت را کُشت» مبنی بر عدم نمایش این فیلم را نپذیرفت و بنابراین این فیلم در جشنواره و به عنوان فیلم اختتامیه نمایش خواهد داشت.

فیلم اختتامیه جشنواره کن مشخص شد

این فیلم که ساخت آن نزدیک به ۲۰ سال طول کشیده را یکی از بدشانس ترین پروژه های سینمایی تاریخ سینما می دانند که همواره درگیر پرسشها حقوقی و اختلاف بین تهیه کننده و کارگردان بوده است ولی آخر دادگاه با رد درخواست ممانعت از نمایش فیلم در جشنواره کن و اکران در فرانسه که از سوی «پائولا برانکو» تهیه کننده فیلم طرح شده است بود، مجوز نمایش آن را صادر کرد.

«گیلیام» نخستین بار در سال ۱۹۹۸ تلاش کرد فیلم «چه کسی دن کیشوت را کُشت» بسازد، ولی فرآیند ساخت فیلم بعد از بروز چند مسئله در صحنه فیلمبرداری و همچنین پرسشها مالی متوقف شد، پرسشها و مشکلاتی که در سال ۲۰۰۲ دستمایه ساخت یک مستند با عنوان «گمشده در مانش» شد.

فیلم «مردی که دن کیشوت را کشت» ساخته «تری گیلیام» به عنوان فیلم اختتامیه هفتادویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن به روی پرده می‌رود.

بازیگران این فیلم مشمول بر «جاناتان پرایس» در نقش «دن کیشوت»، «آدام درایور»، «اولگا کریلنکو»، «استلان اسکارسگارد» و «جوانا ریبیرو» می شود و داستان فیلم نیز راجع به مردی سالخورده است که تصور می کند «دن کیشوت» است و یکی از همکاران خود را به نام «توبی» با معتمد خود «سانچو پانزا» اشتباه می گیرد و این دو سفر عجیبی را بین قرن هفدهم و بیست و یکم میلادی شروع می کنند. به تدریج این دو از این دنیای غیرواقعی خسته می شوند ولی نمی تواند رویای خود را از واقعیت تشخیص دهند.

ساخته «تری گیلیام» روز ۲۸ می (۲۸ اردیبهشت) به عنوان آخرین فیلم جشنواره کن نمایش داده می شود.

واژه های کلیدی: نمایش | فرانسه | جشنواره | اختتامیه | تهیه کننده | جشنواره بین المللی فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog