chattery ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی

chattery: ایران اردوی تیم ملی کرمانشاه قایقرانی اردوی تیم ملی هیات اردیبهشت کشورمان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شاکیانی که حامی شدند

شاکیانی که حامی شدند. آنها که تا دیروز جهت استیضاح و رأی به عدم کفایت سیاسی و بعد هم جانشینی روحانی نقشه می کشیدند، یکباره و بعد از صحبت اخیر روحانی در جمع مدیر

شاکیانی که حامی شدند

شاکیانی که حامی شدند

عبارات مهم : سیاسی

شاکیانی که حامی شدند. آنها که تا دیروز جهت استیضاح و رأی به عدم کفایت سیاسی و بعد هم جانشینی روحانی نقشه می کشیدند، یکباره و بعد از صحبت اخیر روحانی در جمع مدیران، عوض کردن رویه دادند. آنها چند روزی است این خط را دنبال می کنند که نه ما بلکه این اصلاح طلبان هستند که خواهان برکناری روحانی اند. رسانه های اصولگرا که نمی دانند با ایده عدم کفایت سیاسی مدیر جمهوری که تا هفته پیش به جد آن را دنبال می کردند چه کنند، به یک راه حل تازه رسیده اند. آن هم اینکه جهت حاملان این طرح یک جایگزین پیدا کنند و چه کسی بهتر از اصلاح طلبان! خبرگزاری تسنیم مدعی شده است بود که فراکسیون امید طرح رأی به عدم کفایت سیاسی حسن روحانی را در دستور کار خود قرار داده است.

شاکیانی که حامی شدند

عباس سلیمی نمین هم بر مبنای همین خبر به تسنیم گفته بود که طرح عدم کفایت مدیر جمهور از سوی بعضی اصلاح طلبان که در انتخابات ریاست جمهوری 96 مهم ترین حامی روحانی بودند، وقت طلبی سیاسی است! خبرگزاری تسنیم نوشت: «با گذشت وقت و شدت یافتن فشار اقتصادی به مردم، اصلاح طلبان در حال علنی ترکردن فاصله خود با روحانی هستند و تلاش دارند از مسئولیت حمایت از روحانی شانه خالی کنند.

حال باید دید که اصلاح طلبان با طرح عدم کفایت سیاسی حسن روحانی دنبال چه برنامه ای هستند؟ می خواهند زمین بازی را جهت ۱۴۰۰ فراهم کنند؟ با فرار به جلو از حمایت خود عقب نشینی کنند یا اینکه طمع دیگری دارند». همه این ادعاها در حالی است که بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید، تأکید کرده چنین موضوعی به هیچ وجه در این فراکسیون مطرح نشده است و حتی اعضای فراکسیون امید امضای خود راجع به سؤال از مدیر جمهور را هم بعد گرفته اند. او به «ایسنا» گفته بود: «مواضع این فراکسیون از طریق مدیر یا سخنگو اعلام می شود».

شاکیانی که حامی شدند. آنها که تا دیروز جهت استیضاح و رأی به عدم کفایت سیاسی و بعد هم جانشینی روحانی نقشه می کشیدند، یکباره و بعد از صحبت اخیر روحانی در جمع مدیر

چرخش از هفته پیش

چرخش اصولگرایان بعد از سخنان چهارشنبه هفته پیش حسن روحانی شروع شد. روحانی در جمع مدیران نخستین راه پیش روی کشور را تسلیم شدن در برابر آمریکا عنوان کرده و ایستادن در برابر آمریکا و ادامه دادن به دعواها و اختلافات درونی را دومین راه پیش روی کشور در شرایط فعلی دانسته و گفته بود: «راه دوم این است که در برابر آمریکا بایستیم، ولی در داخل یکی بگوید برجام خیلی خوب بود و دیگری بگوید که برجام بسیار بد بود؛ یکی بگوید برجام هیچ بود و دیگری چیز دیگری بگوید؛ می شود این کار را کرد و ما در داخل روبه روی هم بایستیم و با هم دعوا کنیم. همچنین می شود عده ای مطالبات مردم را هر روز زیاد کردن دهند».

روزنامه کیهان هم دیروز در گزارش نخست خود نوشت: «موضوع استیضاح مدیر جمهور در این شرایط به معنای بحران سازی و اضافه کردن یک مسئله سیاسی به سایر پرسشها است». احمد خاتمی هم دیروز در نشستی خبری راجع به سخنان مدیر جمهوری درخصوص دعوت به مقاومت در برابر آمریکا و کنارگذاشتن اختلافات داخلی، گفت: «ما از این سخنان و هر سخنی که دعوت به وحدت و اتحاد کند، استقبال می کنیم. نباید زمینه های اختلاف را ایجاد کرد. باید حریم همه از جمله مردم را نگه داشت و منطقی سخن گفت. در عین اختلاف سلیقه ها باید قانونی، مؤدبانه و محترمانه سخن گفت تا زمینه های چالش پدید نیاید».

حزب مؤتلفه هم که تا چند روز پیش جهت جانشینی دوران پساروحانی برنامه ریزی می کرد و مدعی بود جهت حل پرسشها ارزی برنامه دارد، ولی این برنامه را نمی توان با یک دولت ضعیف اجرا کرد، بلکه آن را باید به یک دولت حزبی سپرد، این روزها حرف های دیگری می زند. اسدالله بادامچیان، عضو شورای مرکزی مؤتلفه با تمجید از اشخاص حزبی ارزش مانند نبی حبیبی و مصطفی میرسلیم تلویحا آنها را به عنوان گزینه های مناسب ریاست جمهوری معرفی کرده بود، ولی دیروز محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، در دیدار با سیدحسن خمینی گفته است: «ما خودمان را پشتیبان اصولی دولت مستقر می دانیم و تلاش ما این است که ضمن بیان انتقادات، بنا را بر پشتیبانی از دولت بگذاریم. در شرایط حاضر معتقدیم کسانی که ادعای دلسوزی انقلاب را دارند، واجب سیاسی است که سلیقه های متعدد را به هم نزدیک کنند، چون دشمن جهت ریشه کن کردن اصل انقلاب به میدان آمده هست. معتقدیم اگر کسی از دولت انتقاد دارد، می تواند بیان کند به شرط اینکه قصدش تخریب و مچ گیری نباشد».

شاکیانی که حامی شدند

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو جامعه روحانیت مبارز، هم با بیان اینکه اصولگرایان صد درصد با دولت همراهی می کنند، گفته است: «جریان اصولگرا مثل مادری می ماند که اگر جهت فرزندش احساس خطر کند، ایثار خواهد کرد. جریان اصولگرا می خواهد نظام جمهوری اسلامی سرپا بماند و ملت راضی و دشمن مأیوس شود. حالا هرکس می خواهد کشور را اداره کند، این کار را انجام دهد. در واقع جریان اصولگرا نگاه مادری نسبت به نظام و دستاوردهای انقلاب و ملت کشور عزیزمان ایران دارد». غلامعلی حدادعادل هم دو روز پیش در توییترش نوشته بود: «با اینکه منتقد دولت بوده ایم، امروز و جهت حل پرسشها داخلی، در برابر دشمن خارجی در کنار دولت هستیم، به شرط آنکه، مدیر جمهور نیز به سخنانی که گفته است عمل کند».

حامیان رأی به عدم کفایت سیاسی 180 درجه برگشتند

شاکیانی که حامی شدند. آنها که تا دیروز جهت استیضاح و رأی به عدم کفایت سیاسی و بعد هم جانشینی روحانی نقشه می کشیدند، یکباره و بعد از صحبت اخیر روحانی در جمع مدیر

اما از همه عجیب تر سخنان علیرضا زاکانی، نزدیک به جبهه پایداری و از مخالفان تندروی دولت بود که بعد از صحبت روحانی به فارس گفت: «سخنان مدیر جمهور صدای برحق ملت رشید کشور عزیزمان ایران بود». او در ادامه این مصاحبه بر همت جمعی و عزم عمومی نخبگان و عموم مردم در جهت پشتیبانی از تحقق خواسته های مدیر جمهوری تأکید کرده هست.

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش وپرورش دولت محمود احمدی نژاد و مدیر فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس که بعضی نمایندگان فراکسیون متبوعش دنبال امضا جهت عدم کفایت مدیر جمهوری بودند، بعد از تمجید از بیانات مدیر جمهوری، به فارس گفت: «جنگ اقتصادی شرایط خودش را می طلبد. شرایط خاص جنگ اقتصادی این است که همه وارد میدان شوند، وحدت داشته باشند؛ ازاین رو ما در مجلس با تمام توان از رویکرد تازه مدیر جمهور حمایت و با تمام توان مدیر قوه مجریه را کمک می کنیم و مجلس جهت این کار آمادگی کامل دارد». این در حالی است که بعضی اعضای فراکسیون ولایی علی رغم حاجی بابایی به شدت از طرح عدم کفایت سیاسی حمایت می کردند؛ صورت هایی مانند «حسینعلی حاجی دلیگانی» که گفته بود به دنبال جمع آوری امضا جهت طرح عدم کفایت مدیر جمهوری است یا «نصرالله پژمانفر» که از کلیدخوردن طرح استیضاح مدیر جمهوری صحبت کرده بود.

شاکیانی که حامی شدند

محمد دهقان، نماینده چناران و از مخالفان جدی حسن روحانی، با اشاره به سخنان مدیر جمهوری در جمع مدیران اجرائی کشور تأکید کرده که مجلس در کنار دولت هست. محمد دهقان و سیدحسین نقوی حسینی، نایب مدیر و سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس هم که معمولا صریح ترین نقدها را به دولت های یازدهم و دوازدهم می کنند، بر بعد عملی بیانات روحانی جهت ایجاد وحدت در کشور تأکید کردند. دهقان ضمن اعلام حمایت از سخنان مدیر جمهور این گونه عنوان کرده است: «صحبت آقای مدیر جمهور مثبت بود و ان شاءالله [اگر] واکنش‌ها و تصمیمات آقای مدیر جمهور هم متناسب با صحبت مثبتشان باشد، قطعا ما از ایشان حمایت می کنیم».

نقوی حسینی نیز دراین باره اظهار کرده است: «معتقدیم که صحبت های مدیر جمهور باید جنبه عملیاتی به خود بگیرد و در حد حرف باقی نماند… شرایط امروز کشور به گونه ای است که سردادن شعار و تبلیغات این چنینی جایگاهی ندارد و عرصه، عرصه عمل است و باید حرف ها و صحبت ها جنبه اجرائی و عملیاتی به خود بگیرد».

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، هم ابراز کرد: «امیدوارم این عوض کردن رویکرد آقای مدیر جمهور واقعی باشد… تا زمانی که آقای مدیر جمهور خود با روحیه جهادی و فرهنگ و مدیریت جهادی به میدان نیاید، اتفاق خاصی نمی افتد».

شرق

واژه های کلیدی: سیاسی | روحانیت | حسن روحانی | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری 96 | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog